INDYWIDUALNE WKŁADKI I OBUWIE ORTOPEDYCZNE
Stopa to fundament całego ciała
Wielu z nas bagatelizuje problem związany z wadami i zniekształceniami stóp. „Przecież wszyscy mają krzywe nogi!” – mówimy. I w dużej mierze mamy rację. Z wielu niezależnych badań prowadzonych na przestrzeni lat wynika, że większość z nas jest zbudowana niesymetrycznie, co dotyczy również stóp oraz całych kończyn dolnych.
Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, jak istotne dla naszego zdrowia jest prawidłowe skorygowanie niefizjologicznie zbudowanej lub ustawionej stopy. Niewłaściwie rozłożony na stopy nacisk przenosi powstające przeciążenia na wyższe poziomy łańcucha kinematycznego: stawy skokowe, kolana, biodra, miednicę, kręgosłup, głowę. Udowodniony jest wpływ ustawienia stóp na stawy skroniowo-żuchwowe (może np. wywoływać ból zdrowych zębów, zgrzytanie, powodować wady zgryzu, bóle głowy).
Kto zatem może nam pomóc? Zbadać, czy nasze stopy, stawy skokowe, kolanowe, miednica, kręgosłup, ich ustawienie oraz całkowita postawa naszego ciała są prawidłowe? Dlaczego boli w krzyżu? Co zrobić z haluksami, ostrogami, odciskami? Jak zadbać o stopę cukrzycową? Pomoże specjalista podologii ortopedycznej.
Podologia ortopedyczna zajmuje się diagnozowaniem wad narządu ruchu, wspomaganiem rozwoju układu mięśniowo – szkieletowego u dzieci i utrwalania prawidłowej postawy. Wspiera sportowców w poprawianiu osiągnięć oraz w profilaktyce i leczeniu kontuzji poprzez ustawienie stóp za pomocą wkładek ortopedycznych.
Szczegółowa diagnostyka
Ortopodoloh ma do dyspozycji szereg testów diagnostycznych oraz profesjonalną aparaturę wspomagającą postawienie prawidłowego rozpoznania. W trakcie wizyty przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad dotyczący jego dolegliwości, historii urazów i zaangażowania sportowego. Przeprowadza badania na podoskopie, platformie podobarometrycznej; w zależności od potrzeb diagnostyka może zostać uzupełniona analizą techniki ruchu za pomocą przestrzennego systemu video opartego na kamerach szybkoklatkowych czy pomiarem siły reakcji podłoża na platformie dynamo-metrycznej w trakcie chodu, biegu i wyskoku.
Indywidualne podejście do każdego Pacjenta
Każdy z naszych Pacjentów jest traktowany ze szczególną troską o jego indywidualnepotrzeby. Z uwagą przyglądamy się procesowi terapeutycznemu i na bieżąco reagujemy na zmiany zachodzące w trakcie leczenia.
Po postawieniu diagnozy wykonujemy wycisk stóp Pacjenta, na podstawie którego przygotowujemy dokładny model 3D, który pozwoli nam na precyzyjne wykonanie wkładek korygujących nieprawidłowości i dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb użytkownika. Każdą parę stworzonych przez nas wkładek dopasowujemy również do obuwia, którego używa Pacjent, także do butów wizytowych oraz letnich. W przypadku uprawiania jazdy konnej lub kolarstwa zalecamy również odpowiednie dostosowanie strzemion lub pedałów do potrzebnej Pacjentowi korekcji.
Regularne kontrole to podstawa!
Dobro Pacjenta i konieczność bardzo precyzyjnego reagowania na jego potrzeby są dla nas priorytetem, dlatego też jako jedyna placówka oferujemy wizyty kontrolne oraz ewentualne korekty wkładek są bezpłatne przez 6 miesięcy od badania! Co pół roku przeprowadzamy wizytę ewaluacyjną (płatną), podczas której szczegółowo sprawdzamy postępy leczenia, wykonujemy nowy odlew stopy i w razie potrzeby przygotowujemy nowe wkładki.
Istota skuteczności naszych wkładek
Poza wspomnianym wcześniej idealnym dopasowaniem wytwarzanych przez nas wkładek, wynikającym z procesu technologicznego opartego na indywidualnych odlewach stóp Pacjentów, bardzo ważna jest również współpraca ze specjalistą, poddawanie się regularnym kontrolom i przede wszystkim konsekwencja w użytkowaniu samych wkładek – boso chodzimy tylko po trawie, plaży czy lesie, wszędzie indziej, w tym w domu, używamy butów na miarę, czyli naszego własnego obuwia uzupełnionego elementem dostosowującym je idealnie do naszych stóp – czyli wkładkami ortopedycznymi.
Zgłoś się po zaprojektowane indywidualnie dla Ciebie wkładki ortopedyczne, jeśli:
- zdiagnozowano u Ciebie wady stóp (wrodzone i nabyte), m.in. haluksy, palce młotkowate, stopy płaskie, wydrążone, koślawe, szpotawe, zapalenie rozcięgna podeszwowego, ostrogi piętowe
- masz stopy reumatoidalne, cukrzycowe
- rozpoznano u Ciebie skrzywienie kręgosłupa, wady postawy
- doświadczasz dolegliwości bólowych kręgosłupa
- masz nogi nierównej długości
- masz asymetrię miednicy (najczęściej wynika z nierównej długości kończyn dolnych)
- cierpisz z powodu zmian przeciążeniowych, odcisków, modzeli
- doznałeś kontuzji
- jesteś w ciąży, bolą Cię stopy, nogi i kręgosłup
- Twoje dziecko ma wady stóp, kolan, kręgosłupa, nieprawidłowo chodzi
Proponujemy personalizowane wkładki dla sportowców, uwzglądniające specyfikę uprawianej dyscypliny – poprawiamy wyniki sportowe i zapobiegamy kontuzjom.
Jak dbać w późniejszym etapie o wkładki?
Pobierz instrukcję: Instrukcja użytkowania wkładek